Image and video hosting by TinyPic آمریکا مذاکرات مقدماتی بدون شرط تعلیق غنیسازی را پذیرفت - حمایت از ایران
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مردمان را روزگارى رسد بس دشوار ، توانگر در آنروز آنچه را در دست دارد سخت نگاهدارد و او را چنین نفرموده‏اند . خداى سبحان فرماید « بخشش میان خود را فراموش مکنید . » بدان در آن روزگار بلند مقدار شوند و نیکوان خوار ، و خرید و فروخت کنند با درماندگان به ناچار و رسول خدا فرموده است با درماندگان معاملت مکنید از روى اضطرار . [نهج البلاغه]

حمایت از ایران
macromediaxtemplates for Your weblogList of Iranian Top weblogspersian Blogpersian Yahoo

نویسنده: حامی شنبه 87 تیر 22   ساعت 10:9 عصر

پایگاه خبری "صدای آمریکا" در گزارشی نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا این پیشنهاد را که ایران می‌تواند بدون پذیرفتن خواسته 1+5 مبنی بر تعلیق غنی‌سازی اورانیوم وارد مذاکرات شود، تائید کرد.
به نوشته این پایگاه خبری، پیشنهاد مذاکرات مقدماتی که در روزهای اخیر در رسانه‌های خبری به نقل از منابع دیپلماتیک منتشر شده است با اظهار نظر "شون مک‌کورمک" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تائید شد.
بر همین اساس مک‌کورمک در گفتگو با خبرنگاران تائید کرد که پیشنهاد 1+5 همچنین شامل یک دوره مذاکرات مقدماتی است که شش هفته به طول خواهد انجامید و در آن ایران سانتریفیوژ جدیدی به برنامه غنی‌سازی اورانیوم کنونی خود وارد نخواهد کرد.
طی این دوره از مذاکرات مقدماتی، ایران مذاکره درباره برنامه هسته‌ای را خود با اعضای گروه 1+5 به استثنای آمریکا درباره بسته پیشنهادی غرب دنبال خواهد کرد.
صدای آمریکا در ادامه با اشاره به موضوع تعلیق در برابر تعلیق نوشت: در صورتیکه ایران برنامه غنی‌سازی اورانیوم خود را به حالت تعلیق درآورد، قدرتهای بزرگ نیز اعمال تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران را به حالت تعلیق درخواهند آورد.
این پایگاه آمریکایی در ادامه با توجه به انتقاداتی که از پیشنهادی که به تهران ارائه شد و آن را بسیار سخاوتمندانه توصیف کردند، به دفاع مک‌کورمک از پیشنهاد مذاکرات مقدماتی اشاره کرد و به نقل از وی نوشت: ما تصور می‌کنیم این یک پیشنهاد بسیار عاقلانه است و ایران باید آن را بپذیرد، ما فکر می‌کنیم که در انتهای این دوره از مذاکرات که کمتر از دو ماه طول خواهد کشید، می‌توان به هدف مورد نظر رسید یعنی تعلیق در برابر تعلیق و شروع مذاکراتی که دربرگیرنده تمام مسایل است.
بحث تعلیق در غنی‌سازی اورانیوم ایران موضوعی است که تهران بارها آن را رد کرده و این بحث را به عنوان پیش شرط مذاکرات نپذیرفته است.
با توجه به پافشاری ایران در موضع خود مبنی بر پا پس نکشیدن از غنی‌سازی اورانیوم، این اقدام آمریکا در پذیرفتن مذاکرات مقدماتی بدون پیش شرط تعلیق اورانیوم را می‌توان عقب نشینی آمریکا و هم‌پیمانان خود از موضع غیرعاقلانه آنها ارزیابی کرد.

نظرات ایران دوستان ()

لیست کل یادداشت وبلاگ حمایت
سپر بلای خاتمی
مرگ بر ضد ولایت فقیه
خبرگزاری روسیه :"یک گام تا ساخت موشک قاره پیماتوسط ایران
میرحسین موسوی شنبه رسما کاندیداتوری خود اعلام می کند
پروزه اغتشاش
توزیع کارت سوخت با شارژ ؟
بحث ترور خاتمی ؟؟؟؟؟؟؟؟
تجربه سوار BRT شدن،
آمریکا مذاکرات مقدماتی بدون شرط تعلیق غنیسازی را پذیرفت
آغاز تجهیز 50 تیپ توپخانه سپاه به مهمات هوشمند و خوشهای
ایران از تهدید به جنگ نمیهراسد
در هیچ جای دنیا برآورد روشنی از قدرت سپاه وجود ندارد
موانع اصلی حمله اسرائیل و آمریکا به ایران
مهدی کروبی : اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری به اجماع نخواه
متجاوزان برای بازگشت از ایران نیازمند پای مصنوعی خواهند بود
[همه عناوین(22)]

فهرست
37623 :مجموع بازدیدها
15 :بازدید امروز
14 :بازدید دیروز
پیوندهای روزانه
درباره خودم
حمایت از ایران
لوگوی خودم
حمایت از ایران
لوگوی دوستان

لینک دوستان
عکس | کلیپ | جک و لطیفه | دانلود | نرم افزار | موبایل | کد جاوا
اشتراک